Перейти до основного вмісту

Schloss Krumbach International School: нова школа у старовинному замку

У світі зростає затребуваність міжнародної освіти. Наявність престижного атестату та вільне володіння декількома мовами стає запорукою успішного майбутнього. Особливо, якщо це атестат справжнього Гоґвортсу першої та єдиної школи Австрії, розташованої у середньовічному замку.

Schloss Krumbach International School (SKIS) школа-пансіон для підлітків 12-19 років, пропонує елітну міжнародну освіту у 7-12 класах. SKIS єдина школа в країні, орієнтована як на атестати IB Diploma Programme, так і на Кембриджську систему A-Levels.

Ми розмовляємо з директором школи — д-ром Оксаною Воложаніною (у дівоцтві Гуревич), багаторічний педагогічний досвід та харизма якої зумовили успіх цієї унікальної освітньої ініціативи.

 

Насамперед, як ви дійшли ідеї відкрити міжнародну школу-інтернат, та ще й у розпал глобальної пандемії?

Усі мої предки по чоловічій лінії були освітянами. Наприклад, Зелик Менделевич викладав у Талмуд-Торі в Кременчуці, писав оповідання і листувався з Шолом-Алейхемом. Дідусь — Самуїл Гуревич — керував школою-інтернатом для сиріт, і 1941 року евакуював 217 дітей з Кременчука на Південний Урал. Його син Олександр викладач історії, народний вчитель РРФСР, був директором трьох дитячих інтернатів у Челябінську. Добре пам'ятаю, як відрізнялися його школи від інших подібних установ: вихованці грали в оркестрах, займалися в хореографічних колективах, тренувалися в секції картингу, і до того ж отримували чудову освіту. Якось татові — тоді ще молодому вчителю — сказав один мудрий директор: «Бачиш дітлахів, що катаються з гірки? Опустися до їхнього рівня і підніми до свого». Цим він і займався все життя.

Я 20 років викладала в університеті і, спостерігаючи, як мої діти навчалися в Росії, а потім за кордоном, опинилася на перехресті кількох освітніх традицій. Так прийшло рішення відкрити школу-пансіон, об'єднавши найкращі елементи двох світів. Сьогодні SKIS бачиться мені маленьким дитячим королівством.

Ваша школа є відносно молодою, але займає історичний замок XIII століття. А що тут було до Schloss Krumbach International School?

Фортеця для відбиття угорських та турецьких набігів, що згодом стала замком, була споруджена у XII столітті. Замком володіли три сім'ї, зокрема аристократичний клан графів Палфі. Чверть століття тому його придбала група готелів Meta Group, а у березні 2020 року ми започаткували тут нашу міжнародну школу.

Нижня Австрія, особливо наш регіон Bucklige Welt (Земля тисячі пагорбів) на східному краї Альп, вважається одним із наймальовничіших у країні. Це дає чудову можливість забезпечити учням різноманітні activities на свіжому повітрі організовуємо марафони, піші та велосипедні тури, орієнтування на місцевості, трекінг, катання на лижах, сноуборді та на ковзанах. Щовечора учні гуляють перед сном у супроводі дорослих, а в теплу пору року обов'язково бігають на уроках фізкультури. Не уявляєте, які з нашого серпантину відкриваються краєвиди!

Ми пишаємося спадщиною замку та прагнемо її зберегти. Нещодавно, наприклад, провели День відкритих дверей для місцевих жителів — одягнені у середньовічні костюми учні німецькою розповідали гостям цікаві факти та історичні анекдоти, пов'язані із середньовічним минулим Schloss Krumbach.

Звісно, перед тим, як стати функціонуючою школою, будівля була відреставрована та модернізована. Загалом за рік наш кампус трансформувався: з'явилася шкільна інфраструктура — 18 класних кімнат, дві наукові лабораторії, три бібліотеки, Art-студія, комп'ютерний клас, фуд-корт, ресторан, камінна зала, спортзал, тренажерна зала та обсерваторія. Один із наших пріоритетів — безпека учнів, тому на всій території ведеться відеоспостереження та діє суворий фейс-контроль.

У розпорядженні школи знаходиться 12 акрів землі — зараз тривають роботи зі створення багатофункціонального спортивного майданчика, футбольного поля та гірської велосипедної траси.

Оскільки йдеться про інтернат, батьків цікавить, у яких умовах житимуть їхні діти? Чи успадкували кімнати учнів комфорт п'ятизіркового готелю?

На досвіді своїх дітей, знаючи, як виглядають європейські гуртожитки, можу з впевненістю сказати, що наші побутові умови — мрія будь-яких батьків. Учні проживають у просторих кімнатах площею 22-40 м2, переобладнаних із номерів 5-зіркового готелю. Дівчата та хлопці займають окремі житлові блоки.

Кожна кімната розрахована на проживання двох/трьох студентів та оснащена всім необхідним: ліжками з ортопедичними матрацами та постільною білизною з еко-матеріалів, зонами для зберігання особистих речей, спільним столом з регульованим освітленням, ванною кімнатою з душем та двома раковинами (у кожному номері є свій туалет та ванна кімната, що є рідкістю для гуртожитків).

Як школа-пансіон, ми прищеплюємо дітям правила гігієни, перевіряємо охайність та зовнішній вигляд — від чистоти одягу до довжини нігтів, навчаємо їх сортувати одяг для прання (безкоштовний laundry service збирає прання щотижня та змінює білизну), та багато ін.

Як вирішуються питання харчування? Кейтерінг, шведський стіл, меню? Чи враховуються особливості дітей, адже деякі дотримуються дієти?

Наша система 6-разового харчування розроблена досвідченими нутріціологами відповідно до норм для підлітків. План харчування виглядає наступним чином: о 7:30 — сніданок (гаряча страва, свіжа домашня випічка), о 13:00 — обід (суп, гаряче, салат, домашній хліб), о 19:00 — вечеря (гаряче, салат). У перервах є два полуденки — фруктовий/овочевий/смузі снек перед обідом і щось солодке (наша домашня випічка) перед вечерею (16:00 вважається оптимальним часом для вживання швидких вуглеводів). О 21:00, за годину до відбою, учні отримують сонник або вечорник (з приводу правильної назви діти ведуть гарячу лінгвістичну дискусію) — йогурт або кефір.

Звичайно, є і спеціальне меню для студентів з дієтичними обмеженнями.

Скільки учнів займається у кожному класі, чи можна говорити про індивідуальний підхід до кожного з них?

Кількість учнів у класі не перевищує 16 осіб. Вивчення мов проходить у підгрупах, створених після ретельного аналізу рівня володіння мовою. Існує також внутрішня програма контролю навчального прогресу, так звана progress tracker. Про результати ми регулярно повідомляємо батькам, надсилаючи проміжні зрізи знань.

Наш 10 клас — яскравий приклад індивідуалізованого підходу. Ми усвідомлено розробили програму на рік, щоб учні могли обрати, що для них буде краще на дипломному рівні. Звісно, ми допомагаємо їм вирішити, яка з програм — IB DP або A-Levels — підходить їм, і тому закликаємо починати навчання в 10 класі. Це значно полегшує адаптацію до нової системи, особливо якщо діти ніколи не навчалися іноземною мовою.

Наша команда кар'єрних консультантів (career counseling team) допомагає студентам визначитися з напрямком вищої освіти, орієнтуючи їх на здачу тих чи інших предметів. Так чи інакше, ми охоче підтримуємо учнів на всіх етапах вступу до університету.

Ми нічого не знаємо про специфіку середньої освіти в Австрії. Тому кілька слів про навчальний процес.

В австрійській середній школі дуже чітко окреслено обсяг знань з кожного предмету, який учень має освоїти до кінця навчального року. Опинившись на перетині трьох освітніх систем IB DP, A-Levels та австрійської програми ми використовуємо всі переваги кожної з них. Так народилася унікальна у своєму роді платформа.

Учні 7-9 класу займаються за планами середньої школи, до 10-го класу отримуючи комплекс предметних знань двома мовами німецькою та англійською. У 10-му класі учні можуть глибше вивчити предмети, які вони планують обрати в 11-му для дворічної дипломної програми IB DP або A-Levels.

Відповідно, 11-12 класи навчаються за програмами IB DP або A-Levels, які мають стандартний міжнародний curriculum. У IB DP представлені предмети з шести груп. Кожен студент вивчає щонайменше три предмети на поглибленому рівні (HL), інші на стандартному (SL).

Перевага IB полягає у різноманітності: студенти розвивають міждисциплінарне мислення, отримуючи глибокі знання з різних дисциплін. У той же час A-Levels надає можливість більш ранньої спеціалізації. Кожен учень обирає від 3 до 6 предметів для вивчення та складання випускного іспиту. Після закінчення A-Levels студенти одержують британський Сертифікат загальної середньої освіти (GCSE) поглибленого рівня.

Елітна школа передбачає відповідний підхід до педагогічного складу. Хто викладає у Schloss Krumbach International School?

Ми підкоряємось регламенту Міністерства освіти Австрії, тому відбір вчителів відповідає найвищим стандартам. Всі наші педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації в IBO та Cambridge International, всі вони знайомі зі специфікою білінгвальної освіти, мають наукові ступені та власні новаторські методики навчання.

Наприклад, голова департаменту мов із Великобританії — видатний лінгвіст, який вільно володіє шістьма мовами та 20 років пропрацював у Berlitz Austria — всесвітньо відомій мережі мовних шкіл. У свій час він також співпрацював з австрійським урядом.

Наш завуч — уродженка Крумбаха, викладає математику та біологію, а також професійно грає у теніс і навіть була рефері на Паралімпійських іграх у Токіо. Викладач історії та географії — випускник магістратури Кембріджа, працює над створенням авторського підручника Societies IB.

Голова департаменту математики та IB DP координатор — доктор педагогічних наук, має 13-річний досвід роботи у програмах MYP та DP, викладає математику (середній бал його учнів на іспитах склав 6,6 із 7). Він також обіймав керівні посади координатора MYP та CAS і декілька років очолював департаменти математики в інших школах.

Наша викладачка хімії та біології родом із Голландії, 30 років викладала у країнах Європи, Близького Сходу та Азії, опублікувала два підручники з біології IB.

Вчителька образотворчого мистецтва — професійний художник, багато подорожувала, отримала диплом з відзнакою з образотворчого мистецтва у Південній Африці. Вчитель німецької — австрієць, який понад 15 років викладає німецьку як іноземну мову.

Як бачите, ми зібрали міжнародну та професійну команду фахівців, які забезпечують по-справжньому різнобічний освітній процес.

А які академічні досягнення демонструють ваші учні та випускники? Який їхній середній бал атестата, до яких університетів вони вступають?

Оскільки школа відчинила свої двері у 2020 році, у нас ще немає подібної статистики. Однак за цей час ми досягли того, до чого інші йдуть роками:

— отримали Öffentlichkeitsrecht — право бути австрійською школою за стандартами Міністерства освіти.

— авторизувалися як школа IB, що вимагало проходження вчителями семінарів та воркшопів, наявності відповідно обладнаних класів, лабораторій, спортзалів, бібліотеки тощо.

— склали навчальні плани з усіх предметів на роки вперед, приділяючи пильну увагу цілям та особливостям наших учнів.

— Завершили будівництво всіх навчальних та спортивних об'єктів.

— успішно провели два форуми OPEN GATES за участі всесвітньо відомих експертів.

В даний час ми готуємось до переговорів з Lauder Business School у Відні університетом, заснованим всесвітньо відомим підприємцем, президентом Всесвітнього єврейського конгресу Рональдом Лаудером. Цей вуз, адаптований до потреб єврейських студентів, підключений до Гарвардської мережі МОС, що включає понад 100 найбільших бізнес-шкіл із 65 різних країн.

Незважаючи на пандемію, учні відвідали за цей час Віденську оперу, музеї, філармонію, були організовані освітні поїздки до Белграду, Берліну та Венеції.

Ми працюємо дуже ефективно і, будучи новою школою, перебуваємо під постійним контролем з боку Міністерства освіти і міжнародних ліцензуючих органів, на відміну від старих шкіл, які практично не перевіряють.

Тому немає сумнівів, що наші перші випускники покажуть високий результат під час вступу до престижних внз.

Де визнається атестат (країни, вузи)?

І IB DP, і A-levels є всесвітньо визнаними атестатами середньої освіти, які приймають університети понад 130 країн світу, включаючи США, Великобританію та держави ЄС. При вступі до вишу з дипломом IB або A Level не потрібно складати додаткові іспити, якщо учень пройшов за вступними балами. Також не потрібно отримувати мовні сертифікати, такі як TOEFL або IELTS.

Більше того, оскільки до 10-го класу наші учні навчаються двома мовами, їм не важко здати C1 німецькою для вступу до державних внз Австрії та Німеччини, які практично безкоштовні та відомі своєю високою якістю освіти.

Який розпорядок дня підлітків, ким він контролюється, чи існують певні жорсткі правила поведінки?

Тайм-менеджмент є одним із найважливіших навичок сучасного студента. Тому з першого дня ми розвиваємо цей soft-skill. Вечорами учні виконують домашнє завдання у присутності тьютора та можуть у разі потреби звернутися до нього за допомогою. Є також розклад додаткових занять та гуртків з музики, живопису, кулінарії, визначено час роботи спортивних секцій. Дотримання розпорядку дня контролюється насамперед самими учнями завдяки системі шкільного самоврядування. Учні самі мотивують одне одного, і це те, чим ми пишаємося!

Поговоримо трохи про позаурочний час. Чи забезпечує школа дозвілля учнів та що пропонує у цьому плані?

Ми знаходимося всього за 90 км від Відня, що зручно для подорожей та поїздок. Частина з них є обов'язковими та включені до шкільного розкладу. Є й додаткові заохочувальні поїздки для учнів — одна з них була до Венеції і, зовсім нещодавно, до Берліну.

Наприкінці навчального року проводиться багатоденна загальношкільна підсумкова поїздка, до якої ми ретельно готуємось, розробляючи маршрути та плани екскурсій.

Педагоги намагаються забезпечити підліткам різнобічний розвиток, з акцентом на інтелектуальну та академічну активність. Є багато можливостей і для розвитку творчих здібностей, участі у різних клубах та заходах. При школі діє Клуб юного хіміка, у дискусійному клубі можна опанувати ораторське мистецтво, учні беруть участь у театральних постановах, займаються в арт-студії, проводять кулінарні експерименти з командою наших першокласних кухарів. Учні також люблять прикрашати лицарів нашого замку, залежно від пори року або до різних свят — лицарі ніколи не заперечують.

Ми також є частиною розробленої у Великій Британії програми «Герцог Единбурзький» — системи позакласних занять, що підвищує впевненість у собі, креативне мислення та вміння працювати в команді та дає бонус при вступі до університету.

Яку частку у Schloss Krumbach International School складають учні з країн колишнього СРСР?

Частка дітей із Росії, України та Вірменії становить близько 40%. Як міжнародна школа ми прагнемо створити по-справжньому мультинаціональний соціум, заснований на повазі та співіснуванні різних культур. І постійно прагнемо розширити національний склад учнів школи — ми вже маємо учнів з Ірану, Італії, Гонконгу, Австрії та інших країн.

SKIS — це місце, яке займає особливе місце у серцях наших випускників, і куди завжди хочеться повернутись.

SKIS website: https://krumbach.school

Наша спеціальна цінова пропозиція: https://krumbach.school/special-offer/

Брошура: https://bit.ly/32cjDyY

SKIS information package: https://krumbach.school/information/

Ознайомче відео: https://bit.ly/3Ik1ChO

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку